Сімейні цінності

s det prof

 

Ольга Масалітіна, українська письменниця: «Ми повинні дати нашим дітям дві речі — коріння та крила, і тоді у наш дім прийде справжнє щастя!»

 

Ольгу Масалітіну часто називають хрещеною мамою всіх дітей України. Адже саме її енциклопедія для майбутніх мам «Твій малюк», видана у далекому 1997 році, стала першим українським  виданням, присвяченим питанням материнства і дитинства. Все, що можна було дістати до цього, приходило з Росії або видавалося іноземними мовами, що робило подібну літературу недоступною для багатьох українських матусь. На той час Ольга очікувала на народження своєї першої доньки — Ольги молодшої, і потрапивши на курси «Усвідомлене  батьківство», сама зіштовхнулася із повним інформаційним вакуумом, у якому опинялися вагітні та молоді мами України. Це і стало стимулом для створення першого і унікального на той момент видання, що спиралося на досвід поколінь українських матусь і рекомендації наших провідних спеціалістів: педіатрів, неонатологів і гінекологів.

 

Ольга Масалітіна, українська письменниця: «Моє натхнення – у моїх генах, у моїх дітях і в любові до рідної землі!»

 

_MG_5661

 

«Народження доньки дало мені крила та надихнуло рухатися далі, адже материнство для жінки — це справжній сплеск креативу та енергії, — розповідає Ольга, — до того ж, я — нащадок купців першої гільдії, тому в мені є підприємницька жилка, і я пишаюся тим, як багато моя родина зробила для Києва: приймала участь у його відбудуванні та духовному розвитку – мій дідусь був старостою Ільїнської церкви. Напевно я ввібрала в себе любов до рідної землі і до моїх співвітчизників із молоком матері, і вона дає мені сили і наснагу реалізовувати все нові і нові благодійні проекти».

 

В результаті Ольгою було видано ще багато книг та посібників для батьків, зокрема енциклопедія «Ви та Ваш малюк», яка у 2013 році досягнула мільйонного тиражу. Енциклопедія входила до складу «Пакунка малюка» і розповсюджувалась безкоштовно серед породіль у пологових будинках України. Так само безкоштовно розповсюджується «Посібник про найщасливішого малюка», яке кожні пів року видається в рамках проекту «Усвідомлене батьківство» і надає всім майбутнім матусям практичні поради та рекомендації по плануванню сім’ї, підготовці до пологів, грудному вигодовуванню, догляду за немовлям, вихованню та всесторонньому розвитку дитини від народження до 4 років.

_MG_5765

Коли ж підросла молодша донька Аліса — така творча і цікава до всього нового, як і її мама – виникла ідея створити книжку для дітей. «Корабель уяви» став першою книжкою Ольги Масалітіної в жанрі «дитяча проза» і одразу викликав неабиякий ажіотаж серед маленьких українських читачів та їхніх батьків. Це історія про неймовірні пригоди звичайної дівчинки Аліси та її друзів нашим загадковим Всесвітом — саме 10-річна донька авторки Аліса і стала прототипом головної героїні твору. Дівчинка народилася в Америці, у місті чудес Сан Франциско, тому «Корабель уяви» видається двома мовами – українською та англійською. Дівчинка не лише надихала, а і допомогла створити деякі розділи, а також приймала участь у художньому оформленні книги.

_MG_5760

Ольга Масалітіна із задоволенням дала доньці, а також всім діткам України можливість проявити себе. Вона заохочує всіх творчих дітей долучитися до створення нових розділів «Корабля уяви» і надсилати свої ідеї, малюнки та розповіді до редакції – найкращі із них вона планує включити у наступні видання книги. На думку письменниці, дуже важливо максимально сприяти реалізації креативного потенціалу в дитячому віці.

 

«Ідея спілкування із тими, для кого ти створюєш книгу, мене дуже надихає. Адже діти – це маленькі генії, із яких фонтаном б’ється креатив. Потрібно лише підігрівати вогонь в їхніх серцях та блиск в очах», — говорить письменниця.

 

Секретом свого успіху Ольга називає любов  — до своєї сім’ї, країни та улюбленої справи. Це та рушійна сила, яка наповнює енергією дарувати свої знання та радість співвітчизникам.

 

«У нас прекрасна країна і дуже багато талановитих людей. Як член Національної спілки письменників України та співзасновниця номінації «Найкращий твір серед дипломантів» Міжнародного конкурсу творів молодих літераторів «Гранослов», я часто спілкуюся зі своїми колегами, знайомлюся з їхніми творами, відвідую презентації та творчі вечори і бачу, які шедевральні твори створюють українці. У зв’язку з цим у мене виникла ідея проекту «Ukrainian books in the World» – він покликаний відкрити сучасних українських авторів світу, розмістивши їхні книжки у найбільших світових бібліотеках.»

 

І це лише початок — насправді ідей у письменниці дуже багато. Своїм прикладом Ольга Масалітіна доводить, що якщо робити все з любов’ю і вірити у свою мрію – можна не лише бути щасливою, а і робити щасливими інших людей.